Interwencje 26.08.2019 r. – 01.09.2019 r.

W okresie od 26.08 do 01.09.2019  na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano:

23 zdarzenia, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej w tym: 

12 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń, 1 alarm fałszywy.

 

 

27.08.2019 Budziska gm. Łochów –  pożar tartaku.

13 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej gasiło pożar drewnianej wiaty ze składowanym drewnem oraz częściowo przylegających do niej murowanych budynków gospodarczych krytych blachą. Straty oszacowano na kwotę ok. 150 tyś.zł . Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność pieca.

 

27.08.2019 – Stoczek – pożar budynku mieszkalnego.

5 zastępów gasiło pożar   budynku mieszkalnego, konstrukcji drewnianej i murowanej, jednokondygnacyjnego (niskiego ok. 4m), krytego eternitem i blachą (pożarem objęte poddasze), na zewnątrz wszyscy mieszkańcy, którzy ewakuowali się przed przybyciem zastępu – brak osób poszkodowanych, brak zagrożenia dla innych budynków, siły i środki niewystarczające. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej, wyniesieniu butli z gazem propan-butan 11kg na zewnątrz budynku oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek.

 

30.08.2019 – Czaple gm. Korytnica – wypadek.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP i OSP wraz z ZRM, strażacy stwierdzili, że na drodze wojewódzkiej 637 doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem osobowym, ruch został zablokowany w obydwu kierunkach. Poszkodowana została jedna osoba której pomocy udzielił zespół PRM, a następnie przetransportował go do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odpięcia klem akumulatorów, zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu.

 

31.08.2019 – Baczki gm. Łochów – wypadek.

Po dojeździe na miejsce zastępów Posterunek JRG i OSP Łochów, strażacy stwierdzili, że samochód osobowy uderzył w drzewo, kierowca jest pod opieką ZRM. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem. Na miejsce zdarzenia dojechał zastęp JRG Węgrów i OSP Łochów Fabryczny, które wsparły działania. Na miejscu pozostawiono OSP Łochów Fabryczny do czasu odholowania pojazdu.