Interwencje 01.09.2019 r. – 08.09.2019 r.

W okresie od  01.09 do 08.09.2019 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano:

31 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej w tym: 

16 pożarów,  12 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe.

 

 

02.09.2019 –  Liw – pożar bel słomy.

 

            SKKP otrzymało informację o pożarze bel słomy. Po dotarciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania KDR ustalił, że pali się w polu sterta bel słomy, brak zagrożeń dla lasu oddalonego o około 15 metrów. Działania przybyłych zastępów polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru.

 

03.09.2019 – Trawy gm. Korytnica –  pożar bel słomy.

 

Po dojeździe na miejsce zastępu OSP Rabiany, KDR stwierdził, że pali się wiata i znajdujące się pod nią bele słomy, SIS nie wystarczające. Po dojeździe na miejsce zastępu JRG, KDR poprosił o zadysponowanie JRG GCBA 9,5/50 i OSP Kąty w celu zaopatrzenia wodnego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w obronie pobliskiej stodoły oraz dwóch prądów wody w natarciu na palące się bele. Dostarczanie wody było realizowane z pobliskiego hydrantu oraz przez dowożenie. Po obfitym przelaniu pogorzeliska działania zakończono.

 

03.09.2019 – Łochów –  nieznana substancja.

            Po dojeździe na miejsce zastępów straży pożarnej, KDR stwierdził, że w jednym z lokali znajdujących się w pawilonie usługowym doszło do wybicia szyby przy pomocy cegieł, oraz wydobywa się charakterystyczny intensywny zapach stęchłego ludzkiego potu. Rozlana substancja zdążyła do czasu przybycia JOP wsiąknąć w panele podłogowe oraz odparować. Na miejsce przybył również leśniczy Nadleśnictwa Łochów, który na podstawie zapachu potwierdził, iż najprawdopodobniej rozlaną substancją jest Hukinol. Lokal i okolice profilaktycznie sprawdzono za pomocą mierników Lokal przewietrzono, a miejsce zdarzenia przekazano protokołem przybyłemu na miejsce użytkownikowi. Na tym działania zakończono.

 

 

06.09.2019 – Ostrówek gm. Sadowne – wypadek drogowy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu KDR stwierdził, że na 259km DK 50 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych i samochodu ciężarowego (pojazdy znajdują się na jednym pasie ruchu w kierunku Ostrowi Mazowieckiej). W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana. Razem z zastępem OSP na miejsce przybył ZRM, który zajął się udzielaniem pomocy medycznej. Obecny na miejscu patrol Policji zablokował ruch na drodze w obu kierunkach. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatorów, zebraniu płynów eksploatacyjnych pojazdów za pomocą sorbentu oraz pomocy patrolowi Policji w kierowaniu ruchem drogowym, po wprowadzeniu przez nich ruchu wahadłowego.