Interwencje 09.09.2019 r. – 15.09.2019 r.

W okresie od  09.09.2019 do 15.09.2019 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano:

24 zdarzenia, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej w tym: 

9 pożarów,  14 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

 

11-09-2019- Węgrów ul Kościuszki- droga.

 

2 zastępy straży pożarnej usuwały na drodze krajowej 62 /rondo Zygmunta Maciejewskiego  i  T. Kościuszki/  plamy substancji ropopochodnej. Zagrożenie dla ruchu drogowego występowało na odcinku około 100m. Zastępy zneutralizowały plamę używając sorbentów. Działania te doprowadziły do lokalizacji i usunięcia zagrożenia.

 

12-09-2019- Zakrzew- budynek mieszkalny.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że zapaliły się materiały palne zgromadzone bezpośrednio przy budynku mieszkalnym murowanym krytym blachą. Przyczyną pożaru był najprawdopodobniej wyrzucony niedopałek papierosa. Pod wpływem temperatury nadpaleniu i stopieniu uległa instalacja elektryczna, styropian stanowiący ocieplenie budynku, elewacja, rama okienna, pod wpływem temperatury pękła szyba w oknie.  Właściciel częściowo ugasił pożar przed przybyciem straży pożarnej. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu, co doprowadziło do lokalizacji i ugaszenia pożaru. Po ugaszeniu budynek przewietrzono, i sprawdzono przy pomocy pirometru oraz miernika wielogazowego, z wynikiem negatywnym. Miejsce zdarzenia przekazano protokołem właścicielowi, na tym działania zakończono.

 

 

12-09-2019- Łojew- wypadek.

 

Na DK 50 doszło do zderzenia pojazdu marki VW Polo (podróżowały nim 4 osoby, w tym 2 dzieci) z busem marki Iveco (kierowca jechał sam). Bus znajdował się w całości poza drogą, natomiast VW Polo na skrzyżowaniu DK 50 z drogą powiatową. Zdarzenie spowodowane było prawdopodobnym wymuszeniem pierwszeństwa przejazdu przez kierującego samochodem marki Iveco. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (odłączenie akumulatorów, kierowanie ruchem drogowym do czasu przybycia policji). Pojazd usunięto z drogi, a jezdnię uprzątnięto.

 

 

15-09-2019- Kałęczyn- przyczepa kempingowa.

 

Doszło do pożaru przyczepy holenderskiej obudowanej metalową konstrukcją oraz blaszanej dobudówki(całość objęta pożarem), brak właściciela na miejscu zdarzenia. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na pożar. Po zapoznaniu się z sytuacją polecił podać kolejny prąd wody w natarciu na pożar, oświetlić teren akcji oraz sprawdzić detektorem miejsce pożaru na obecność energii elektrycznej z uwagi na to, iż przyczepa posiadała przyłącze prądu (nie stwierdzono). Prowadzone działania doprowadziły do lokalizacji pożaru, następnie po przelaniu pogorzeliska wodą pożar zlikwidowano. Na tym działania zastępów zakończono – zastępy powróciły do koszar.