Interwencje 10-16.02.2020 r.

W okresie od 10.02 do 16.02.2020  na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano:

13 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej w tym:  12 miejscowych zagrożeńi 1 alarm fałszywy.

 

 

10.02.2020 Popielów gm. Liw –  upadające drzewo uderzyło w przejeżdżające auto

Do SKKP w Węgrowie, wpłynęła informacja o drzewie, które upadając zaczepiło o 2 jadące drogą powiatową samochody osobowe (między Popielowem, a Krypami). Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów JRG PSP Węgrów oraz OSP Liw zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączenie klem akumulatora, a następnie przy pomocy piły spalinowej pocięto wystające konary drzewa i usunięto poza drogę. Osoby jadące samochodami nie doznały obrażeń.

11.02.2020 Chojeczno gm. Grębków – Wypadek.

Po dotarciu zastępu OSP Grębków strażacy stwierdzili, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Seat Alhambra i ciągnika rolniczego C-330, kierowca ciągnika został zakleszczony w pojeździe, kierowca samochodu osobowego sam opuścił pojazd. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanego na nosze typu deska oraz przekazaniu go zespołowi ZRM. Na prośbę policji w miejscu zdarzenia pozostały dwie jednostki OSP Sucha i Grębków w celu oświetlenia i zabezpieczenia miejsca zdarzenia do czasu zakończenia czynności dochodzeniowo śledczych.

 

15.02.2020 Miedzna – Wypadek.

Na łuku drogi doszło do wypadnięcia pojazdu osobowego, a następnie dachowania w  wyniku czego samochód osobowy znajdował się na poboczu na dachu. Osoba podróżująca pojazdem opuściła go przed przybyciem straży pożarnej na miejsce zdarzenia. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ustawieniu pojazdu oraz udzieleniu KPP osobie podróżującej  pojazdem i przekazaniu jej ZRM.